Pavel Taraba 21. června 2022 v 8:42
Pavel Taraba 21. 06. 2022

V pondělí 20.6. se někteří naši chrabří studenti ze tříd 3E, 4E, 6E, 3C a 3A zúčastnili závodů dračích lodí na Borské přehradě. Do bojů jsme vyslali dvě lodě a v tvrdých kláních jsme vybojovali velmi slušná umístění v celkem tvrdé konkurenci mnohdy zkušenějších posádek lodí. Mladší posádka (růžoví “Cukříci”) si dojeli pro zlaté a stříbrné ocenění na tratích 200m a 500m. Starší studenti (“Titanic”) se umístili na čtvrtých místech na tratích 200m a 1000m. 

video: “Titanic v akci”

Pavel Taraba 30. března 2022 v 9:11
Pavel Taraba 30. 03. 2022

Jménem Studentského parlamentu bychom Vás chtěli pozvat na Velikonoční jarmark, který se uskuteční 11. a 12.4.2022 od 13:30 do 17:00 v prostorách našeho gymnázia (v tělocvičně nebo venku).

Na programu bude zdobení kraslic, pletení pomlázek, dílny pro děti i všemožné soutěže. Na akci si budete moci zakoupit čaj, kávu i velikonoční cukroví. 

V den přijímacích zkoušek nabízíme rodičům si zkrátit čas při čekání na naše budoucí studenty během psaní testů. Proto mají možnost si zakoupit občerstvení a popřípadě ozdobit si nějaké to vajíčko i během celého dopoledne. 

Pozn.: Uvítáme vlastní vyfoukaná vajíčka a popřípadě vlastní termohrnky na teplé nápoje. 

Budeme se na Vás moc těšit. Studentský parlament Gymnázia Plzeň

Pavel Taraba 01. března 2022 v 21:41
Pavel Taraba 01. 03. 2022

Studentský parlament uspořádal dne 28. 2. akci na podporu Ukrajině. Studenti jednohlasně odsoudili ruský akt agrese a minutou ticha uctili památku všech padlých. Zazněla také písnička Bratříčku, zavírej vrátka od Karla Kryla. Na akci promluvili tři hosté. Prvním byl Richard Smola, nejstarší žijící absolvent gymnázia, který zde studoval v letech 1941–49. Následoval starosta městského obvodu Plzeň 2-Slovany ing. Lumír Aschenbrenner a akci ukončil svými slovy ředitel Gymnázia Plzeň, Mgr. Petr Mazanec. Akce se také zúčastnili studenti z Církevního gymnázia.

Studentský parlament děkuje všem za účast.

Pavel Taraba 08. prosince 2021 v 10:28
Pavel Taraba 08. 12. 2021

Teamseas

Pomozte odstranit 30 milionů liber (13,6 miliónu kilogramů) odpadu ze všech oceánů díky projektu TeamSeas vytvořeným YouTubery MrBeast a Mark Rober. Veškeré vybrané peníze putují organizaci Ocean Conservancy, která pak profesionálně čistí oceány a za každý dolar odstraní zhruba 0,45 kg odpadu z vod a pláží. Zbylé peníze jdou organizaci The Ocean Cleanup a OSN, kteří se starají o čištění řek a vodních toků. Všechen sebraný odpad bude řádně recyklován, nebo zlikvidován a TeamSeas budou čistit oceány dále i po ukončení projektu.

Pavel Taraba 11. října 2021 v 8:51
Pavel Taraba 11. 10. 2021

Milé spolužačky, milí spolužáci,

StuPa by Vás tímto chtěla seznámit s projektem sběru kovů, který jsme se rozhodli tento rok na naší škole uskutečnit. Spousta znovupoužitelného odpadu končí zbytečně na skládkách. Výjimkou nejsou ani kovy. Proto pomozte alespoň touto cestou zlepšit životní prostředí v naší zemi a zapojte se i se svou třídou do této soutěže.

Do každé třídy byla (nebo nejpozději ve čtvrtek odpoledne bude) umístěna kartonová krabice, která slouží především jako úložný prostor pro pytle, do kterých budete kov ukládat.

 • SBĚR
  • Odnos pytlů probíhá každou středu, pokud tedy doma nasbíráte větší množství hliníku, do školy ho ideálně přineste až po víkendu, aby nedocházelo k jeho zbytečnému hromadění ve třídách.
  • Hlavním sbíraným materiálem je hliník, pokud přinesete jiné kovy, nějakým způsobem je odlište (např. je vložte do menší tašky či sáčku), usnadníte nám tím třídění.
  • Na všech plechovkách a obalech naleznete, z jakého recyklovatelného materiálu byly vyrobeny (plechovky jsou nejčastěji hliníkové). Pozor na víčka od jogurtů. Někdy se může zdát, že jsou hliníková, ale může se jednat pouze hliníku podobnou fólii. Tu z hliníku poznáte tak, že při ohnutí drží tvar a jde celkem snadno natrhnout.
  • Vhazovaný materiál by měl být očištěn a zbaven mastnoty.
  • Větší kusy kovů se do soutěže také počítají, ale jejich hmotnost by neměla přesáhnout 10 kg.
 • ODNOS A VÁŽENÍ KOVŮ
  • Každou středu o velké přestávce (od 13.10.) přinesou zástupci všech zapojených tříd pytle s nasbíranými kovy ke vchodu do přístavku (přízemí, u učebny 106), kde budou postupně váženy a zapsány do tabulek.
  • Všechny pytle budou poté odneseny na dvorek, odkud budou vyváženy do sběrných dvorů.
 • FINANCE ZA KOVY
  • Všechny finance budou později sloužit k dalším projektům StuPa a pomohou nám vytvářet akce na vyšší úrovni.

A proč byste měli vlastně kovy sbírat?

Kromě ekologické stránky, která je velmi důležitou součástí našich životů i života na naší planetě, zajistili jsme pro třídu, která nasbírá nejvíce (hmotnost) výhru, která by pro všechny z Vás mohla být velmi dobrou motivací. Třída s největším množstvím nasbíraných kovů získá od pana ředitele den volna navíc, který poslouží k prodloužení školního výletu.

V případě nejasností se obraťte na třídu 6.E (učebna 206).

Umocněný organizační výbor