Ivan Tafat 13. června 2019 v 10:17
Ivan Tafat 13. 06. 2019
Milé studentky, milí studenti,
přišla k nám přes Jakuba Štěpánka nabídka na účast na Campu školních parlamentů. Všechny důležité informace jsou uvedeny níže.
Camp školních parlamentů (termín: 12. – 16. srpna, věkovka: cca do 16 let, místo: Podobranský mlýn – Horažďovice, cena: 500 Kč)
Tento camp byl vytvořen s jediným cílem – předat Vám naše zkušenost z Krajského parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje. Když jsme před třemi lety začínali, nikdo jsme neměli zkušenosti s podobným uskupením. Z toho důvodu jsme dělili chyby, velké chyby, které se dějí sice neustále, ale v mnohem menší míře a s menším dopadem. Mezi asi ten největší problém, který v parlamentu bylo absence nějakého „stmelení„. Jako členové jsme na zasedání chodili, avšak nebylo tam takové ztotožnění s onou myšlenkou, aby členové byli ochotni skutečně obětovat volný čas a jít reprezentovat parlament na nějakou akci, být na stánku apod. Jak tomuto zabránit? A jak vlastně motivovat lidi v týmu? Tímto se zabývá právě problematika tzv. leadershipu. Je to velice komplexní oblast „schopností“, která má v dnešní době veliký význam. Firmy v současnosti vydávají obrovské jmění aby si najímali kouče, kteří stmelují a usměrňují kolektiv, jelikož jsou si moc dobře vědomi, že tato investice se jim mnohonásobně vrátí v budoucnosti, až jejich tým bude pracovat efektivněji a každý z členů bude mít pocit „sounáležitosti„. Vy máte nyní jedinečnou příležitost se s námi na tuto problematiku podívat. Je jedno, jestli teď přecházíte na střední školu/gymnázium a v parlamentech se již nebudete dále angažovat – leadreship a další „soft skills“ využijete v reálném životě, např. až budete pracovat, nebo fungovat v jakémkoliv týmu. To je jedna z částí na kterou se camp zaměří. Dále nás čeká i rozvoj Vás, jakožto členů společnosti. V jednom dni se totiž podíváme pod dohledem zkušených záchranářů na základy první pomoci. Za mě je toto třeba věc, které se ve škole nedává tolik prostoru, jak by mělo. Přitom je první pomoc zrovna něco, co by měl znát každý občan. Samozřejmě se neděste – čeká nás to všechno „zážitkovou metodou“, nikoliv nějakou teorií. 😀 Nu a v neposlední řadě se pak podíváme na ten Váš Městských žákovský parlament – popovídáme si o tom, co si myslíte o jeho stavu, jak si ho představujete do budoucnosti apod.
Mimo tento nabitý program nás čekají samozřejmě i ty rafty, koloběžky a pozorování noční oblohy, takže o zábavu bude postaráno. 😉 Pokud tedy máte v daném termínu čas, rozhodně budeme rádi, když se k nám přidáte – ostatně je to všechno pro Vás.
Přihlašování: Probíhá vyplněním přihlášky a generálního souhlasu, jejich naskenováním/vyfocením a posláním na emailovou adresu leblova@radovanek.cz. Z RADOVÁNKU se pak Vašim rodičům obratem ozveme s dalšími instrukcemi.
Ivan Tafat 18. března 2019 v 12:03
Ivan Tafat 18. 03. 2019

Milé studentky, milí studenti,

jménem p. uč. Sejpky bych vás chtěl upozornit na projekt Čistá řeka, který organizuje Pražské humanitní gymnázium a týká se snížení spotřeby plastů, a tím i zlepšením životního prostředí, mj. v blízkém okolí našich, mezi vodáky oblíbených, řek.

Více o projektu na www.cistareka.eu.