Hana Radová 02. června 2023 v 12:30
Hana Radová 02. 06. 2023

Archimediáda je název pro fyzikální olympiádu kategorie G. Soutěže se účastní družstva ze sekundy gymnázií a 7. třídy ZŠ. Naši školu reprezentovala 3 družstva. 2. E (B. Břicháčková, B. Křížovská, D. Šimice), 2.F (J. Vávra, O. Čech, A. Baxová) a 2.F ( E. Malíková, J. Pouchová, F. Roth).Toto okresní kolo vyhrálo družstvo 2.F J. Vávra, O. Čech a A. Baxová. Vítězům blahopřeji a věřím, že se jmény všech soutěžících budeme setkávat i ve vyšších kategorií fyzikální olympiády.

H. Radová

Josef Kubeš 28. května 2023 v 18:51
Josef Kubeš 28. 05. 2023

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 proběhl v sále SOU energetického Den s fyzikou, na kterém byli odměněni nejlepší z řešitelů krajských kol FO. Ocenění obdrželi od pořadatelů soutěží, zástupců krajského úřadu, ZČU a sponzorů diplom, a věcné ceny. Za vzornou reprezentaci ve fyzikální olympiádě děkujeme úspěšným řešitelům naší školy:
Kat. A Johanu Ježkovi, Tereze Voltrové, Jakubu Kopčilovi.
Kat. B Pavle Sankotové, Haně Otcovské, Kateřině Rollingerové.
Kat. C Petru Maxovi, Martinu Pioreckému, Richardu Kopčilovi.
Kat. D Davidu Prusíkovi, Ondřeji Polanskému, Martinu Kopalovi.
Kat. nejmladších E Janu Dubišárovi, Lukáši Vítkovi, Mikuláši Ungrovi a Jáchymu Baudinovi.

Pavel Kučera 12. května 2023 v 8:40
Pavel Kučera 12. 05. 2023

Gratulujeme Adéle Šefrhansové (4. E) k vítězství v krajském kole Biologické olympiády (kategorie C) konané dne 11. 5. 2023 na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni. Umístila se na 1. místě z 20 soutěžících.

Jana Soukupová 11. května 2023 v 13:34
Jana Soukupová 11. 05. 2023

10. 5. proběhlo na našem gymnáziu opět oblastní kolo celostátní soutěže „MaSo“. Studenti 15 základních škol i nižších ročníků víceletých gymnázií si opět užili nejen výpočty zajímavých úloh, ale hlavně taktickou hru v duchu Pac-Man. Kromě pořádající Matematicko- fyzikální fakulty děkujeme za ceny také Jednotě českých matematiků a fyziků a Západočeské Univerzitě.

Pokračovat ve čtení
Aleš Adámek 10. května 2023 v 13:20
Aleš Adámek 10. 05. 2023

Milé studentky, milí studenti,

chvíle, kdy se budete moci podělit o své vlastní texty, které jistě ležely celý rok v šuplíku, je tady. Těšíme se na společné setkání dne 19. 6. po velké přestávce, a to v prostorách vestavby půdní č. 404. Kromě samotných autorů zveme samozřejmě všechny příznivce autorské tvorby.

Zájemci, kteří by měli chuť představit své vlastní texty, nechť se hlásí u pana učitele Adámka či u paní učitelky Fládrové, případně u svých vyučujících českého jazyka.

Jana Riegerová 10. května 2023 v 9:53
Jana Riegerová 10. 05. 2023

Vážení studenti a pedagogové,

rádi bychom vás informovali o prodeji výtisků našeho školního časopisu Mikulášský deník. Časopis, nebo jinak řečeno magazín, přináší mnoho zajímavých článků nejen o akcích naší školy, ale také o aktuálních událostech a zajímavých tématech.

Časopis bude prodáván každý měsíc s výjimkou července a srpna, přičemž výtisky jsou k dispozici ve školním bufetu za cenu 30 korun. Tento nákup nejen podpoří práci našich talentovaných studentů, kteří se podílejí na tvorbě časopisu, ale také vám umožní mít v ruce kvalitní a zábavné čtení.

Dále bychom chtěli upozornit, že náš školní magazín Mikulášský deník je kromě tištěné verze k dispozici také na našich webových stránkách. Zde si můžete číst články online a sdílet je s přáteli. Články umístěné na webu ale nebudou dány do výtisků. Za měsíc po ukončení prodeje se výtisk umístí na web.

Navštivte prosím naše webové stránky a zjistěte více o našem školním časopisu. Děkujeme vám za podporu našeho školního tisku a těšíme se na váš zájem o Mikulášský deník.

Za vedení časopisu Mikulášský deník

Daniel Pojhan a Jakub Cízler

Věra Krůsová 08. května 2023 v 19:13
Věra Krůsová 08. 05. 2023

Pohár vědy je soutěž, ve které studenti prokazují nejen teoretické znalosti, ale především ty praktické. Po prvních třech korespondenčních kolech se našemu týmu ve složení: Jan Dubišár, Ondřej Faiman, Daniel Osoba, Martin Nalos, Veronika Vodrážková a Adam Zíbar podařilo probojovat až do regionálního online kola, kde se 5. května utkali s ostatními týmy z Plzeňského a Libereckého kraje. Studenti měli za úkol předvést originální pokus a vysvětlit ho. Velmi netradiční denaturací bílkovin porotu zaujali a povedlo se jim vybojovat krásné 2. místo. Díky tomu budou kraj reprezentovat na celostátním finále, které proběhne v Nymburce. Poděkování patří také mentorům, kteří týmu s přípravami pomáhali: Pavel Altmann, Michal Bouda a Jan Bultas. Moc gratulujeme a držíme palce na finále!