Aleš Adámek 21. června 2024 v 11:22
Aleš Adámek 21. 06. 2024

Takto s úsměvem odpověděl našim studentům a studentkám veterán zahraničních misí Armády ČR, který mimo jiné úspěšně prošel výcvikem speciálních sil v džungli Francouzské Guyany. Právě možnost hovořit s účastníky zahraničních operací Armády ČR byla jedním z lákadel vyhlášení výsledků celorepublikové soutěže Tajemství vojenského kufříku, do které se zapojili studenti vybraných tříd Gymiku. Odkaz na výsledky: https://www.vhu.cz/zname-viteze-souteze-tajemstvi-vojenskeho-kufriku-2023/ a fotogalerii zde: https://www.vhu.cz/zname-viteze-souteze-tajemstvi-vojenskeho-kufriku-2023/

Jitka Pekárová 18. června 2024 v 12:50
Jitka Pekárová 18. 06. 2024

Ve školním roce 2024/25 nabízíme placené kroužky němčiny pro primu a sekundu ve středu od 14,15 hod do 15,00 hod. Kroužek pro primu povede Mgr. Jana Stachová (jana.sustrova@mikulasske.cz), kroužek pro sekundu povede Mgr. Marie Janečková (marie.janeckova@mikulasske.cz). Cena se bude odvíjet od počtu přihlášených účastníků. Výuka probíhá v učebnách gymnázia. Případní zájemci se mohou hlásit u výše zmíněných kolegyní.

Marie Janečková 12. června 2024 v 15:59
Marie Janečková 12. 06. 2024

V době právě probíhajících voleb do Evropského parlamentu se vybraní studenti našeho gymnázia zúčastnili exkurze do míst, kde se evropská politika utvářela a dosud utváří: postupně navštívili Maastricht a prohlédli si sál, ve kterém byla v roce 1992 podepsána historická smlouva, známé náměstí, na kterém pravidelně pořádá své koncerty asi nejslavnější rodák města – André Rieu a následně malebné Bruggy s jejich neopakovatelným kouzlem, které ještě umocnilo krásné počasí…

Před návštěvou belgické metropole vystoupali po 226 schodech na vrchol Lvího památníku ve Waterloo, který připomíná události z června 1815 a prohlédli si panoráma historické bitvy. V Bruselu pak viděli architektonicky zajímavé objekty všech významných evropských institucí, kochali se krásou bruselského náměstí a poté zajímavou konstrukcí slavného Atomia.

Asi nejzajímavějším bodem programu byla návštěva nového sídla NATO, které působí opravdu impozantně a důstojně nyní tuto vojenskou organizaci reprezentuje. Možní i proto, jako „malé překvapení“, bylo dlouhodobě připravované setkání s naším velvyslancem při NATO, panem Jakubem Landovským, který byl mimořádně přátelský a vstřícný. Na závěr svého vystoupení před studenty velice pozitivně hodnotil jejich přehled a schopnost kultivovaně formulovat své dotazy.

Akce tak jistě přispěla k rozšíření znalostí studentů, ověření jejich jazykových schopností a pro některé z nich se možná stala motivací pro další profesní směřování…

Aleš Adámek 03. června 2024 v 10:52
Aleš Adámek 03. 06. 2024

Milé studentky, milí studenti,

chvíle, kdy se budete moci podělit o své vlastní texty, které jistě ležely celý rok v šuplíku, je tady. Těšíme se na společné setkání ve čtvrtek 13. 6. po velké přestávce, a to v prostorách vestavby půdní č. 404. Kromě samotných autorů zveme samozřejmě všechny příznivce autorské tvorby.

Zájemci, kteří by měli chuť představit své vlastní texty, nechť se hlásí u pana učitele Adámka či u paní učitelky Fládrové, případně u svých vyučujících českého jazyka.

Václav Krušina 31. května 2024 v 9:44
Václav Krušina 31. 05. 2024

3. ročník vzpomínkové akce, Brouskovy desítky, se letošní rok uskuteční v pondělí 24. 6. 2024 na Plovárně v Hradišti. Veškeré potřebné informace naleznete na přiloženém letáku.

Soupisky odevzdávejte do kabinetu TV nejpozději do 14. 6. 2024. -> Soupiska – Brouskova desítka

! Těšíme se na vaše výkony !

Jana Soukupová 28. května 2024 v 9:46
Jana Soukupová 28. 05. 2024

14. 5. proběhlo na naší škole další kolo týmové matematické soutěže pro žáky šestých až devátých tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Hra je každý rok jiná. Týmy, které se již účastnily, tedy nemají výhodu její znalosti.

Nejlepším týmem byli žáci 3.F našeho gymnázia Johanka Pouchová, Ella Malíková, Matyáš Kliment, Filip Roth. Výsledky najdete na stránkách Matematicko-fyzikální fakulty UK: maso.mff.cuni.cz/2024_jaro/

Děkujeme také JČMF a ZČU za další ceny pro vítěze.
Kompletní galerie zde.

Kateřina Cizlová 27. května 2024 v 22:27
Kateřina Cizlová 27. 05. 2024

Ve čtvrtek 16. 5. proběhly na našem gymnáziu studentské volby do Evropského parlamentu. Zapojili jsme se mezi 265 škol z celé republiky, které pro své studenty uspořádaly volby „nanečisto“. Velký dík za přípravu patří studentkám 4.C Nele Lukáčikové, Adéle Novákové, Kateřině Singerové a Anežce Ježkové. Celkové výsledky voleb si můžete prohlédnout na stránkách pořádající organizace Jeden svět na školách: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb. Výsledky hlasování naší školy najdete v přiložených grafech.