Petr Brousek 19. dubna 2018 v 9:18
Petr Brousek 19. 04. 2018

18.ročník Memoriálu Vráti Kdýra se uskutečnil 12. a 17.dubna za aktivní účasti cca 200 studentů našeho gymnázia. Výtěžek z turnaje ve výši 4870,-Kč bude poslán na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně.

Kompletní výsledky naleznete zde: Memoriál VK 2018 výsledky

Fotky týmů: http: //gymiksport.rajce.idnes.cz/Memorial_Vrati_Kdyra_18.rocnik_12._a_17.4.2018/

Věra Krůsová 16. dubna 2018 v 6:46
Věra Krůsová 16. 04. 2018

Dne 10.4.2018 se pro třídy 6.E a 4.C uskutečnila exkurze na meteorologickou observatoř. Po fyzicky náročném výstupu na Milešovku RNDr. Petr Zacharov, Ph.D. seznámil studenty s historií observatoře na Milešovce, která patří k nejstarším stanicím s kontinuálním měřením v Evropě, s meteorologickými veličinami a přístroji, které slouží k jejich měření, popsal práci meteorologického pozorovatele i síť meteorologických stanic v ČR. Přednáška byla doplněna prohlídkou stanice i malého muzea meteorologie na Milešovce. Díky krásnému počasí, které na stanici vůbec není samozřejmostí, se studenti mohli pokochat výhledem z věže a získat zajímavé místopisné informace. Svým obsahem exkurze vhodně doplnila výuku fyziky ve 2. ročníku. foto

Věra Krůsová 06. dubna 2018 v 6:57
Věra Krůsová 06. 04. 2018

Komise fyziky uspořádala 3.4.2018 v aule školy prezentaci prací z krajského kola Technické olympiády.
Pokročilé zpracování plastů prezentovali studenti 8.E ( F. Duda, P. Velkoborský, P. Kubíček, T. Hrubý),  Magnetronový naprašovač byl projekt studentů 6.C ( K. Trkovský, J. Čmolík, O. Brichta, P. Čechura). Obě práce byly oceněny nejvyšším hodnocením v krajském kole soutěže. Práce studentů 4.C (P. Pojar, T. Kratschmer ) Solární nabíječka mobilního telefonu získala rovněž ocenění ve své kategorii. Věříme, že představené práce budou inspirací studentům i pro příští ročník Technické olympiády, a prezentujícím děkujeme za předvedení projektů. foto

Jitka Pekárová 07. března 2018 v 20:01
Jitka Pekárová 07. 03. 2018

V krajském kole konverzační soutěže v německém jazyce se v kategorii III.B (pro žáky s pobytem v zahraničí) umístila Kamila Haňáková ze třídy 5.C na krásném 3. místě. Blahopřejeme!

Martin Kopřiva 06. března 2018 v 11:53
Martin Kopřiva 06. 03. 2018

Dne 28. února se v prostorách Krašovská Aktivity centrum v Plzni na Košutce konalo krajské kolo přeboru školních čtyřčlenných družstev v šachu. Turnaje se zúčastnilo celkem 29 týmů (tedy kolem 130 mladých šachistů) z celého kraje, které spolu soupeřily ve třech různých kategoriích. Bojovalo se jak o medaile a poháry, tak především o postup na Mistrovství ČR škol, kam postupovala vždy dvě nejlepší mužstva. Situace byla ve všech kategoriích napínavá až do konce. Věnovat se budeme především druhému stupni ŽS a středním školám, kde mělo naše gymnázium své zástupce. Pokračovat ve čtení