Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji

logolinkProjekt CZ.1.07/1.1.00/44.0002 – Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji

Zapojení Gymnázia do projektu přinese zkvalitnění a zatraktivnění výuky přírodovědných předmětů a zvýší kompetence žáků školy díky praktickým aktivitám. Budou vybudovány moderní fyzikální laboratoř a učebna fyziky, které budou sloužit k experimentální výuce žáků v běžných hodinách, při laboratorních cvičeních, v rámci fyzikálního semináře i v zájmových útvarech.

Učebny budou vybaveny pomůckami nezbytnými pro provádění žákovských i demonstračních experimentů z různých oborů fyziky a moderní přístrojovou technikou umožňující zpracování a prezentaci získaných výsledků.

Díky projektu budou všichni zúčastnění vyučující zaškoleni pro práci s nově pořízeným moderním vybavením.

Vybudované zázemí, včetně nově pořízeného technického vybavení, budou ke své výuce a při projektových dnech využívat také vyučující a žáci partnerských základních škol, kterými jsou: 13. ZŠ Plzeň, Benešova ZŠ a MŠ Plzeň, ZŠ Nepomuk a ZŠ Josefa Hlávky Přeštice.

Pro podporu talentovaných žáků s hlubším zájmem o fyziku budou pro nižší a vyšší stupeň gymnázia otevřeny tři fyzikální kroužky a kroužek astronomie a dále přírodovědný kroužek pro dvě partnerské školy.

Modernizace fyziky

Původní stav Nový stav
 Kliknutím zde zobrazíte další fotky.  Fotky po rekonstrukci zde.