Teambuilding pro první ročníky

Ivana Šafránková 03. prosince 2019 v 10:30
Ivana Šafránková 03. 12. 2019

V letošním školním roce poprvé proběhl teambuildingový kurz pro studenty prvních ročníků. Aktivity pro studenty 1. A a 1. B proběhly ve dnech 21. – 23. 10. 2019 ve Střelských Hošticích.

Příjemné teplé počasí přímo vybízelo ke sportování na hřištích a k turistice do blízkého okolí, včetně nočního pochodu se svíčkami. Během dne také k rukodělným a výtvarným činnostem v přírodě. Studenti dostali možnost více se navzájem poznat prostřednictvím skupinových a individuálních her. Během pobytu byl prostor i pro netradiční aktivity, povzbuzující k sebevyjádření, představivosti a fantazii i k posílení pocitu sounáležitosti. Třídní aktivity, především v přírodě, přispěly k nemalému dobrodružství a nekonvenčním prezentacím žáků. Pro dobrou náladu všech se tancovalo, zpívalo a posedělo u táboráku s opékáním špekáčků. Vzájemné poznávání učitelů a žáků se převážně odehrávalo v neformálních podmínkách s přispěním všech zúčastněných.

Žáci si za své aktivity odvezli diplomy a malou sladkou odměnu. Započaté hlubší vztahy a neformální komunikace mezi žáky budou mít zcela jistě  vliv na běžný život ve škole. Je to začátek jejich dlouhé studijní cesty… foto