Pomoc Ukrajině

Monika Stehlíková 09. března 2022 v 20:52
Monika Stehlíková 09. 03. 2022

Ve středu ráno dovezl autobus na Ukrajinu poslední várku humanitární sbírky, která na gymnáziu probíhala celý minulý týden. Jejími organizátorkami byly maturantky Anhelina Hučko, Bára Nuzíková, Anička Hovorková, Zuzka Pokorná a Anička Sterlyová, intenzivně se podíleli jejich spolužačky a spolužáci ze 4. B a mnoho dalších žáků z dalších tříd od těch nejstarších až po primánky. Odvedli neuvěřitelnou práci, protože sbírka, původně plánovaná pro naše a Církevní gymnázium, se rozrostla, přidala Střední průmyslová škola stavební, zaměstnanci ze základní a mateřské školky v Městě Touškov a z gymnázia Luďka Pika, kulturní antropologové z FF ZČU, kočičí sekce plzeňské Svobody zvířat, děti z Benešovy ZŠ, rodiče našich dětí a jejich přátelé, řada našich bývalých studentů a stovky dalších lidí, kteří se o sbírce doslechli, mladých i starých. Ti starší často přicházeli se slzami v očích a se vzpomínkami na naše vlastní nedoléčená historická traumata.

Pomoc mířila ukrajinskými autobusy do města Strij ve Lvovské oblasti do centra humanitární organizace Kus naděje, pracuje v ní maminka hlavní organizátorky paní doktorka Huchko. Zde se věci roztřídily a putovaly do nemocnic, uprchlických center a také na frontu na východ Ukrajiny.

Máme velkou radost z našich studentů, tlumočíme všem dárcům poděkování ze Strije, ale především z celého srdce děkujeme Ukrajině, která čelí ruské agresi. Víme, že krvácí i za nás.

Слава Україні!

Monika Stehlíková

Na fotografiiích čtyři z hlavních organizátorek, stryjské centrum organizace Kousek naděje a hlavní organizátorka na ukrajinské straně JUDr. Marie Hučko s uprchlicí Murkou.