Středoškolský klub ASK ČR při Gymnáziu v Plzni uspořádal ve dnech 21.-23.6. pro oba první ročníky čtyřletého studia 1.A a 1.B vodácký výcvik na řece Berounce. Celkem 47 žáků nejdříve prošlo první den ústní průpravou a poté vyrazili 11km dlouhou jízdu do tábořiště Dolany, další den spluli 19km do Liblína-tábořiště Kobylka a poslední den přidali ještě 14km. Konec byl v kempu U Mloka. Zažili i velkou změnu v počasí – silnou bouřku. Třídenní sportovní akce pomohla i ke stmelení kolektivu s jejich třídními učiteli a přinesla neformální zážitky mimo školní budovu.



