Informace k antigennímu testování ve škole od 3. ledna 2022

Petr Mazanec 03. ledna 2022 v 5:51
Petr Mazanec 03. 01. 2022

V souladu s MO MZ ČR ze dne 23. 12. 2021 se mění režim antigenního testování ve školách. Od pondělí 3. ledna 2022 se budou nově testovat všichni žáci a zaměstnanci školy bez ohledu na to, zda jsou očkování, po prodělání nemoci COVID-19, či nikoliv. 

Testování proběhne 2x v týdnu v pondělí a ve čtvrtek od 8 hodin na začátku první vyučovací hodiny. Takto je testování naplánováno na první dva lednové týdny, od 17. ledna 2022 se bude testovat již jen v pondělí. Nadále platí, že žáci, kteří dorazí do školy později v pondělí nebo v úterý, středu ……. atd. , musí být rovněž otestováni. Po opožděném příchodu přijdou požádat o provedení testu do sekretariátu školy a test jim bude proveden ve sborovně školy.

Testovat se nemusí pouze žáci, kteří se v okamžiku testování prokáží potvrzením o negativním PCR testu ne starším 72 hodin nebo negativním rychlým antigenním testem (RAT) provedeným poskytovatelem zdravotnických služeb ne starším 24 hodin. 

Testování žáků proběhne v pondělí 3. 1. 2022 i v dalších povinných termínech od 8 hodin v učebnách dle aktuálního rozvrhu hodin. Před dokončením testování se všichni žáci budou ve škole pohybovat výhradně s nasazeným respirátorem nebo rouškou (sundají pouze na vlastní stěr).

Žák, který odmítne absolvovat antigenní testování, může ve škole zůstat, avšak po celou dobu pobytu pouze s nasazeným respirátorem či rouškou.

Více obecných informací k testování a dalším režimovým opatřením najdete na přiloženém letáku, v přiložených materiálech nebo na tradičním odkazu na informační portál MŠMT zde. 

Děkuji za pochopení.

Mgr. Petr Mazanec, ředitel školy