EXKURZE deskriptivní geometrie na ČVUT

Markéta Hajtová 01. února 2017 v 0:06
Markéta Hajtová 01. 02. 2017

25. 1. 2017 se studenti naší školy zúčastnili akce deskriptivní geometrie, kterou je už tradičně návštěva prostor ČVUT, kde jsou v tomto období vystaveny studentské práce.

Doc. Ing. arch. Zuzana Pešková Ph.D. nás seznámila se systémem předmětů a přijímacího řízení FSV a ukázala nám testovací laboratoře pro stavaře, velkoprostorovou učebnu a posluchárnu,  a také populární ATELIÉR D.

 Poté jsme od vyučující geometrie RNDr. Dany Kolářové dostali přednášku o fakultě architektury a možných aktivitách. Zmíněnou fakultu jsme si prošli a viděli jsme mimo jiné i práce zdejších studentů, které byly vystavěny. Fotografie z prohlídky jsou ve fotogalerii.

 Jako poslední bod programu exkurze nám studenti strojní a elektrotechnické fakulty a zároveň členové týmu CTU CarTech Prague představili svoje formule s elektrickým pohonem. Dozvěděli jsme se, jak všechno funguje a co tato aktivita obnáší, stejně jako to, že je tento tým mezinárodně úspěšný a ve Formule Student/SAE (soutěže této disciplíny) obsazuje přední příčky, jako když byli na soutěži v Americe, kde skončili na prvním místě.

V každém případě doporučuji, prohlédnout si alespoň fotky.