PROJEKT EDISON 22.2 – 26.2. 2016

Radmila Lehečková 04. března 2016 v 12:26
Radmila Lehečková 04. 03. 2016

Poslední únorový týden naši školu navštívilo v rámci Projektu Edison celkem šest studentů z různých zemí světa, od Brazílie až po Indonésii. Během celého týdne jsme v rámci dvouhodinových bloků měli možnost dozvědět se mnoho zajímavého o jiných zemích a kulturách. Například i to, že na peruánské vlajce není lama a že v Číně se počítá do deseti jen pomocí jedné ruky.

V páteční Global Village jsme též ochutnali různé speciality tamních kuchyní, například šťávu z peruánské purpurové kukuřice, sušenou rybu z Indonésie, čínský čaj speciálně připravený na místě a také Brigadeiro – čokoládovou pochoutku z Brazílie. Kromě toho jsme se dozvěděli i o zkušenostech lektorů s naší kulturou. Byly vesměs pozitivní, především pokud se týkaly jídla.

Všichni měli možnost se s lektory domluvit na odpoledne. Někteří toho využili, a tak se mohli blíže poznat a ukázat lektorům zajímavosti v našem městě, včetně různých hospůdek, v ZOO spatřit krmení hadů a pohladit si malé krokodýly, a popřípadě se seznámit ještě s někým novým.

Myslím si, že takovéto akce by měly mít podporu, neboť jsou velmi inspirativní. Projektu se dá vytknout jen jedna věc, a to nedostatek času. Celý týden byl velkým přínosem pro všechny, kteří se na něm podíleli, a tak doufám, že v následujícím roce se Projekt Edison opět uskuteční.

Martin Kopecký 6.E