Úspěchy našich studentů v krajském Přeboru škol v šachu

Martin Kopřiva 06. března 2018 v 11:53
Martin Kopřiva 06. 03. 2018

Dne 28. února se v prostorách Krašovská Aktivity centrum v Plzni na Košutce konalo krajské kolo přeboru školních čtyřčlenných družstev v šachu. Turnaje se zúčastnilo celkem 29 týmů (tedy kolem 130 mladých šachistů) z celého kraje, které spolu soupeřily ve třech různých kategoriích. Bojovalo se jak o medaile a poháry, tak především o postup na Mistrovství ČR škol, kam postupovala vždy dvě nejlepší mužstva. Situace byla ve všech kategoriích napínavá až do konce. Věnovat se budeme především druhému stupni ŽS a středním školám, kde mělo naše gymnázium své zástupce.

O tom, kdo postoupí z druhého stupně, bylo jasno relativně dlouho dopředu, ale až vzájemný zápas rozhodl o konečném pořadí. V něm Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám.(ve složení D.Hložek, M.Nechutný, J.Kopčil a J.Šťastný) porazilo nakonec druhé Masarykovo gymnázium (M.Šeterle, J.Langmajer, T.Mastný a D.Le Duc) a turnaj o bod vyhrálo. Bronz patří ZŠ Nepomuk.

Zato v kategorii středních škol muselo o vítězi rozhodnout až pomocné hodnocení. Díky vyššímu počtu zápasových bodů nakonec prvenství oslavilo Gymnázium J.Vrchlického Klatovy (T.Hurdzan, M.Fürbacher, L.Kubát a M.A.Koucha) před druhým Gymnáziem, Plzeň, Mikulášské nám.(J.Eret, M.Simet, M.Eret, J.Stepanyshyn). Třetí místo obsadilo Gymnázium Blovice.

Všem postupujícím gratulujeme a držíme palce na mistrovství republiky!

Za povšimnutí stojí i to, že hlavním, byť hrajícím, rozhodčím byl student naší 7.E Martin Simet, který se svého úkolu zhostil na výbornou.

Diplom